Ogłoszenia Parafialne
  XXVI Niedziela zwykła 27 września 2020 r.   Z inicjatywy parafian zakupiona została figura Św. Michała Archanioła, która będzie na stałe umieszczona w kościele dolnym obok obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na zakończenie Mszy św. będzie poświęceni...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Poradnia rodzinna

Poradnia Rodzinna w naszej parafii ma już swoją stronę internetową. ZAPRASZAMY.

Poradnia Rodzinna

 Kurs Przedmałżeński
   Oferujemy dwuweekendowe kursy dla narzeczonych, którzy z uzasadnionych powodów nie mogą uczestniczyć w formie zwyczajnej katechizacji przedślubnej. Zajęcia mają formę nie tylko wykładową, ale i warsztatową, dlatego obowiązkowa jest obecność obojga narzeczonych.


   Każda para narzeczonych otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Zaświadczenie ważne jest bezterminowo, pod warunkiem jednak, że para bierze ze sobą ślub. W przypadku zmiany życiowych planów i decyzji o zawarciu małżeństwa z kimś innym, narzeczeni zobowiązani są uczestniczyć w kursie od nowa.


Spotkania prowadzi kapłan oraz małżeństwa.


Ze względu na pracę w małych grupach obowiązują zapisy!
Liczba miejsc ograniczona.


Poradnia Rodzinna
   Dodatkowo – oprócz samego kursu – w ramach przygotowania do Sakramentu Małżeństwa wymagane jest uczestnictwo w 3 spotkaniach w poradni rodzinnej.    Spotkania prowadzone przez doradcę życia rodzinnego odbywają się po wcześniejszym ustaleniu terminu.
Szczegółowe informacje dotyczące kursów przedmałżeńskich i poradni rodzinnej:

Justyna Witkowska, Doradca Życia Rodzinnego


poradnia.swjozef@wp.pl,

tel. 697 218 088

www.poradniaswjozef.pl


Specjalistyczne poradnictwo rodzinne


    W odpowiedzi na rosnącą potrzebę specjalistycznego poradnictwa rodzinnego powstała Fundacja POD WSPÓLNYM DACHEM. Organizacja pomaga narzeczonym, małżeństwom, parom, dzieciom i młodzieży oraz osobom starszym, które wymagają porad, konsultacji, leczenia lub terapii. Fundacja korzysta z usług specjalistów, którzy pracują z poszanowaniem wartości chrześcijańskich, leżących u podstaw naszej działalności, między innymi psychologów, psychiatry, seksuologa, położnej, prawnika, mediatorów, lekarzy i doradców życia rodzinnego.


Więcej na stronie www fundacji

www.podwspolnymdachem.org


      Zapraszamy!