Ogłoszenia Parafialne
VI Niedziela zwykła 17 lutego 2019 r.    Tylko do końca lutego w kancelarii przyjmujemy zapisy młodzieży, która chce przyjąć Sakrament Bierzmowania na wiosnę 2020 roku - młodzież z klas VIII Szkoły Podstawowej i z III klas Gimnazjum    W najbliższą...

wiecej

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela zwykła

17 lutego 2019 r.

   Tylko do końca lutego w kancelarii przyjmujemy zapisy młodzieży, która chce przyjąć Sakrament Bierzmowania na wiosnę 2020 roku - młodzież z klas VIII Szkoły Podstawowej i z III klas Gimnazjum
   W najbliższą sobotę 23 lutego o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają ochrzcić swoje dzieci w marcu. Zapraszamy.
   Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich chórzystów oraz tych, którzy chcieliby śpiewać w naszym chórze parafialnym - na próby w każdą niedzielę o godz. 18.00.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł pt: „Bogu modlitwa niepotrzebna” – na temat konsekwencji braku modlitwy w naszym życiu; w Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Jak szukać pożądanej dziś jedności?”; w tygodniku Idziemy zachęcamy, aby przeczytać bardzo interesujący artykuł pt: „Grzech i Łaska, czyli o stanie Kościoła”. Jest również po raz ostatni Mały Gość Niedzielny na miesiąc luty.
   W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Irena Szymańska - polećmy ja Bożemu miłosierdziu.

 

V Niedziela zwykła

10 lutego 2019 r.

   Jutro 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorych (Wspomnienie NMP z Lourdes). W tym dniu pragniemy modlić się za wszystkich cierpiących, chorych z naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie odprawiona o godz. 18.00. Podczas Mszy św. będzie udzielany Sakrament Chorych. W związku z tym prosimy w miarę możliwości o pomoc w przyprowadzeniu lub przywiezieniu osób chorych, które o własnych siłach nie mogą przybyć do naszego kościoła na Mszę św. na godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
   Przyjmujemy zapisy młodzieży, która chce przyjąć Sakrament Bierzmowania na wiosnę 2020 roku - młodzież z klas VIII Szkoły Podstawowej i z III klas Gimnazjum.  Zapisy w kancelarii parafialnej trwają do końca lutego.
   W najbliższą sobotę 16 lutego o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie całej Rady Parafialnej.
   W sobotę 23 lutego o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają ochrzcić swoje dzieci w marcu. Zapraszamy.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o objawieniach Matki Bożej w Japonii pt: „Maryja płacze nad światem”; w Niedzieli warto przeczytać interesującą rozmowę na temat cyber-zagrożeń pt: „Wojna bez wojny”; w tygodniku Idziemy zachęcamy, aby przeczytać bardzo interesujący artykuł pt: „Burza wokół konferencji” - chodzi o konferencje bliskowschodnią, które ma się odbyć w Polsce. Jest również dziś najnowszy Mały Gość Niedzielny na miesiąc luty.
W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Daniel Żychliński i Teresa Stefaniak - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

     Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Jasińskiej - autorce kompozycji, które upiększają nasz kościół. Dekoracje wykonane są z naturalnych suszonych kwiatów i roślin z najdalszych zakątków świata. Pani Urszula, jako jedyna w tej dziedzinie otrzymała Patronat Papieski od Ojca Świętego Franciszka nad twórczością artystyczną, aby afirmowała Boże Piękno którego jesteśmy częścią. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.