Ogłoszenia Parafialne
II Niedziela Wielkiego Postu 28 lutego 2021 r.       W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o godz. 17.15, oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, w niedziele o...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 r.

  
   W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o godz. 17.15, oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, w niedziele o godz. 17.00. W tym roku Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątą Niedzielę Postu (21.03) i poprowadzi je O. Sebastian Firek – franciszkanin. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy. Rekolekcje dla dzieci przygotowane przez Wydział duszpasterski naszej diecezji, będą odbywały się ONLINE w dniach od 15 do 19 marca.
   W kościele do Niedzieli Palmowej jest wystawiony kosz na produkty, które będą dołączone do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Za tydzień 7 marca można będzie do puszki złożyć ofiarę z przeznaczeniem na świąteczne paczki.

   4 marca pierwszy czwartek miesiąca. na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy lektorów i ministrantów oraz schole.
   5 marca pierwszy piątek miesiąca. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.30
   6 marca – pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu MB o godz. 8.00.
   W pierwszą niedzielę miesiąca (7 marca) wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o 13.00. O godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Gorzkie Żale.
   Jutro na Mszy Św. zbiorowej o godz. 18.00 modlimy się między innymi w intencji naszej Ojczyzny, aby zawsze była wierna chrześcijańskim wartościom. Zapraszamy.
W piątek 5 marca po mszy św. wieczornej - Schola młodzieżowa - zaprasza na adorację krzyża.
   W związku z trwającą pandemią przypominamy o wszystkich zasadach sanitarnych, przede wszystkim o zachowaniu dystansu. Zapraszamy na antresolę gdzie są rozstawione krzesełka i o wiele łatwiej jest ten dystans zachowywać.
   Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego, zachęcając do zapoznania się z ofertą na Wielki Post i Wielkanoc. Przygotowaliśmy: rozważania Drogi Krzyżowej dla kobiet i mężczyzn, młodzieży i dzieci, osób chorych i cierpiących oraz w bardzo przystępnej cenie Rachunek sumienia – dostępny u ministrantów.
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym zachęcamy aby przeczytać artykuł  pt: „Niepłodni” – o tęsknocie i cierpieniu małżeństw oczekujących narodzin dziecka, w Niedzieli warto przeczytać bardzo ciekawy artykuł nie tylko dla małżonków  pt: „Jak się kłócić?”, w tygodniku Idziemy polecamy do przeczytania ciekawą rozmowę z Patrykiem Vegą pt: „Mroczyn biznes”.  Jest także najnowszy – marcowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz ostatnie egzemplarze  dwumiesięcznika Tęcza również dla dzieci.
   W minionym tygodniu odeszli do wieczności Śp. Eugeniusz Wachowiak, Olga Cieniuch, Janusz Głowacki, Grażyna Przybyłowska, Jadwiga Kepal – polećmy ich Bożemu miłosierdziu.