Ogłoszenia Parafialne
XX Niedziela zwykła 19 sierpnia 2018 r.     W najbliższą sobotę 25 sierpnia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy we wrześniu zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy....

wiecej

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: (022) 728-19-92
tel. i fax proboszcz: (022) 728-44-93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela zwykła

19 sierpnia 2018 r.

    W najbliższą sobotę 25 sierpnia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy we wrześniu zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   Za tydzień w niedzielę 26 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
   Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę z racji tacy inwestycyjnej.
   Przypominamy tym, którzy mają zarezerwowany termin Mszy św., że intencję Mszy podajemy najpóźniej na miesiąc przed terminem. Jeśli ktoś nie zgłasza się na miesiąc przed – intencję oddajemy innej osobie.
   W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na podręczniki do lekcji religii na najbliższy rok szkolny dla uczniów klas IV – VIII. Dla uczniów klas I – III zapisy na podręczniki będą u wychowawców od 4 września. Zapisy na podręczniki trwają tylko do 14 września.
   01 września br. organizowany jest wyjazd do Niepokalanowa na otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Gwiazda Niepokalanej. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
   W dniach 30 września na 01 października ( niedziela/poniedziałek) organizowana jest przez ks. Krystiana pielgrzymka do Częstochowy na Nocne Czuwanie na Jasnej Górze. Koszt pielgrzymki wynosi 90 złoty, a dane potrzebne do zapisu to imię i nazwisko, adres, pesel i nr telefonu Zapisy w kancelarii parafialnej.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi dwa ciekawe artykuły: „Patroni walki z terroryzmem”; w Niedzieli polecamy ciekawy artykuł pt: „Tu niebo dotyka ziemi” – Medjugorie miejsce modlitwy i nawrócenia; w tygodniku Idziemy między innymi warto przeczytać artykuł pt: „Grzech, Kościół i prawda”.  Zachęcamy do lektury.
   W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Halina Maziarska, Danuta Matrzak, Irena Wesołowska i Robert Rutkowski - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.