Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia 2019 r.     Bardzo serdecznie pragniemy podziękować jeszcze raz za uczestnictwo w Liturgii Świętego Triduum Paschalnego.    Jutro drugi dzień Świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. tego dnia w/g...

wiecej

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019 r.

    Bardzo serdecznie pragniemy podziękować jeszcze raz za uczestnictwo w Liturgii Świętego Triduum Paschalnego.
   Jutro drugi dzień Świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. tego dnia w/g porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na KUL.
    Zachęcamy do czytania Świątecznej prasy: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, majowy Mały gość Niedzielny (z płtytą Arki Noego) dla dzieci.
   W sobotę 27 kwietnia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w maju zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkiej Nocy post nie obowiązuje. Również w piątek Msze św. wieczorne będą w kościele górnym.
   Za tydzień w niedzielę 28 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
   W niedzielę 5 maja będziemy gościli w naszej parafii Misjonarza Krwi Chrystusa ks. Bogusława Witkowskiego. Podczas każdej Mszy św. opowie o działalności misjonarzy i Wspólnocie Krwi Chrystusa, która zaczyna funkcjonować w naszej parafii.
   Z radością informujemy, że dnia 25 maja br. nasz parafianin alumn VI roku Seminarium Duchownego w Warszawie - Grzegorz Lech Pakowski, syn Lecha i Marii, ma przyjąć Świecenia Kapłańskie. Polecamy go modlitwie wszystkich wiernych.
   Wyjazd na pielgrzymkę do Sokółki, Suchowoli i Świętej Wody w najbliższą sobotę o godz. 5.30.

 

Niedziela Palmowa

4 kwietnia 2019 r.

   Zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, dziś o godz. 17.15.
   W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko do środy włącznie. Spowiedź w tym tygodniu także tylko do Wielkiej Środy.
   W najbliższą środę 17 kwietnia w godzinach od 11 do 14 chcemy  odwiedzać chorych w związku ze świętami. Chorych można zgłaszać do jutra w zakrystii lub kancelarii.
   W najbliższy czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu w Kościele nie ma Mszy Św. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00.  Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 22.00. W wielki Piątek obowiązuje post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy). Ofiary składane podczas adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Wielka Sobota – od godz. 8 do 17 w kościele dolnym poświecenie pokarmów na stół wielkanocny. Przed wejściem do dolnego kościoła w Wielką Sobotę, ministranci będą rozprowadzali wodę święconą,  oraz prasę świąteczną.  O godz. 20.00 w Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna – rozpoczynająca się od poświęcenia ognia przed kościołem. Zachęcamy w te Święte dni do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia oraz do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Wielka Niedziela - o godz. 6.00 uroczysta procesja (jeżeli będzie sucho i pogodnie - na zewnątrz kościoła), a po niej Rezurekcja. W Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w/g porządku niedzielnego.
    W najbliższy czwartek od godz. 8.30 młodzież będzie roznosiła przygotowane paczki na święta dla potrzebujących w naszej parafii. Zapraszamy młodzież, ale nie tylko młodzież, do pomocy przy roznoszeniu paczek. Jeśli ktoś dysponuje samochodem, a mógłby pomóc rozwozić paczki, bardzo o to prosimy. Bóg zapłać za przyniesione produkty i złożone ofiary na ten cel, oraz za przygotowanie paczek.
    W sobotę 27 kwietnia organizowana jest pielgrzymka do Sokółki, Suchowoli i Świętej Wody. Więcej informacji u ks. Krystiana. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
    Dziś przed kościołem młodzież i rodzice dzieci ze scholii rozprowadzają wielkanocne wypieki. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz scholii. Zachęcamy do nabycia.
    Zapraszamy dzieci i młodzież na obóz letni Kuźni Serca w dniach od 30 VI - 13 VII w Szklarskiej Porębie. Zapisy i informacje u ks. Łukasza.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy interesujący wywiad pt: „Gender nie pokona teologii ciała”; w Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Tajemnica Trzech Dni”; w tygodniku Idziemy zachęcamy, aby przeczytać ciekawą rozmowę z rzecznikiem praw dziecka pt: „Dziesięcioletni przestępcy”. Jest  także po raz ostatni kwietniowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do lektury.
W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Jan Strzelczyk - polećmy go Bożemu miłosierdziu.