Parafia pw. Św. Józefa
Ogłoszenia Parafialne
14 sierpnia 2022 r. XX Niedziela zwykła    W sobotę 27 sierpnia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy we wrześniu  zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.   ...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

14 sierpnia 2022 r.

XX Niedziela zwykła

   W sobotę 27 sierpnia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy we wrześniu  zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   Przypomniany, że od 1 września Msze Św. wieczorne odprawiane będą w dni powszednie i w niedziele o godz. 18.00.
   Jutro 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej tradycji jest to Święto Matki Bożej Zielnej. Msze Św. w/g porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
    Stowarzyszenie Rafael przy współpracy z Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu rozpoczęło realizację filmu o św. Józefie pt. „Opiekun”.  Chcielibyśmy wspomóc produkcję tego filmu - także o naszym patronie. Dlatego też w niedzielę 21 sierpnia po każdej Mszy świętej  będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Bóg zapłać.
   Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 13.00 będziemy dziękować Księdzu Łukaszowi, za jego czteroletnią pracę w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. Ks. Łukasz odchodzi do Warszawy na Jelonki do parafii Bogurodzicy Maryi.
   Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy przeczytać bardzo dobry artykuł na temat Wniebowzięcia Matki Bożej pt. „Pusty grób Maryi”, w Niedzieli warto przeczytać  artykuł na temat Koronki do Miłosierdzia Bożego  pt: „Ta modlitwa połączyła świat”, w tygodniku Idziemy polecamy przeczytać artykuł o Cudzie nad Wisłą pt: „Cud, który zatrzymał Rosję”. Zachęcamy do lektury.
   W minionym tygodniu odeszli do wieczności Śp. Anna Sobieska, Witold Weremko, Andrzej Dąbrowski polećmy ich Bożemu miłosierdziu.