Ogłoszenia Parafialne
  XXVI Niedziela zwykła 27 września 2020 r.   Z inicjatywy parafian zakupiona została figura Św. Michała Archanioła, która będzie na stałe umieszczona w kościele dolnym obok obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na zakończenie Mszy św. będzie poświęceni...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

 XXVI Niedziela zwykła

27 września 2020 r.

  Z inicjatywy parafian zakupiona została figura Św. Michała Archanioła, która będzie na stałe umieszczona w kościele dolnym obok obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na zakończenie Mszy św. będzie poświęceni figury.
   W najbliższy czwartek rozpoczynamy miesiąc październik i Nabożeństwa Różańcowe. Nabożeństwa te będą odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele górnym, a w niedzielę o godz. 17.00.
   1 października pierwszy czwartek miesiąca. na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy lektorów i ministrantów oraz schole. Po Mszy spotkanie z księdzem opiekunem.
   2 października pierwszy piątek miesiąca. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.30.
   3 października – pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu MB o godz. 8.00.
   W pierwszą niedzielę miesiąca (4.X) wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o 13.00. O godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę Różańcową.
   Również w niedzielę 4 października o godzi 12.30 zapraszamy dzieci z rodzicami na przedstawienie pt: „Czarny garnek” wystawiane przez teatr Bliżej nieba. Przedstawienie obędzie się w kościele dolnym.
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi dla tych co żyją w nieustannym hałasie artykuł pt: „Sanatorium ciszy”, w Niedzieli warto przeczytać artykuł  pt: „Nowe cuda świętego stygmatyka” – mowa o Św. Ojcu Pio, w tygodniku Idziemy polecamy do przeczytania interesujący artykuł pt: „W mieście Michała Archanioła”. Jest również dziś najnowszy październikowy Mały Gość Niedzielny oraz dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci, oraz "Tak rodzinie" "Anioł stróż" i „Różaniec” .
   W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Irena Makowska i Krystyna Rozy - polećmy je Bożemu miłosierdziu.

XXV Niedziela zwykła

20 września 2020 r.

  W dniu dzisiejszym na Mszy Św. o godz. 13.00 dzieci z klas V będą przeżywać Rocznice I Komunii Św.
   Z inicjatywy parafian zakupiona została figura Św. Michała Archanioła, która będzie na stałe umieszczona w kościele dolnym obok obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 7.00 będziemy modlić się za wszystkich ofiarodawców. Na zakończenie Mszy św. będzie poświęceni figury.
   We październiku jest jeszcze trochę wolnych intencji Mszy Św., zachęcamy do modlitewnej pamięci o swoich najbliższych.
   Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę w związku z tacą inwestycyjną.
   W sobotę 26 września o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w październiku zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
  Ze względu na Biały Tydzień Msze św. wieczorne w tygodniu (od poniedziałku do piątku) będą odprawiane  w kościele górnym.
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi artykuły pt: „Nowa broń masowego rażenia” oraz „Przyszłość emeryta”, w Niedzieli warto przeczytać bardzo interesujący artykuł  pt: „Świat nienawidzi chrześcijan” , w tygodniku Idziemy polecamy do przeczytania ciekawy artykuł pt: „Niepokojąca wschodnia granica”. Jest również dziś wrześniowy Mały Gość Niedzielny oraz najnowszy dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci.