Parafia pw. Św. Józefa
Ogłoszenia Parafialne
25 lutegoII Niedziela Wielkiego Postu    W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o godz. 17.15, oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, w niedziele o godz. 17.00. Zachęcamy w...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

25 lutego

II Niedziela Wielkiego Postu

    W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o godz. 17.15, oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, w niedziele o godz. 17.00. Zachęcamy w okresie Wielkiego Postu do podejmowania postanowień, do pokuty i modlitwy. Szczególnie do podjęcia trzeźwości.
   1 marca pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 8 i 18. Spowiedź rano i po południu od godz. 17.00
   2 marca  pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00.
   Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00. O godz. 17.00 Gorzkie Żale, a o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do chwili adoracji w ciągu dnia Jezusa Eucharystycznego. Intencja różańcowa na miesiąc marzec „O dobre przeżycie okresu Wielkiego Postu i radości Zmartwychwstania dla wszystkich ludzi wierzących oraz o owoce nawrócenia w naszym życiu
   Za tydzień w poniedziałek 4 marca rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci, które poprowadzi ks. Radosław Wołkowycki – z parafii Św. Anny w Warszawie.
   Natomiast rekolekcje dla młodzieży i dorosłych rozpoczną się w czwartą niedzielę Wielkiego Postu 10 marca. Poprowadzi je ks. Michał Orlicki – Rektor Seminarium Redemptoris Mater w Rydze. Program tych rekolekcji od 10 marca jest wywieszony w gablotach parafialnych.
   Tak jak w ubiegłych latach, także w tym roku Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus – misja modlitwy za kapłanów, organizuje wielkopostną akcję modlitwy za księży posługujących w naszej parafii. Akcja polega na tym, że każdego dnia przez Wielki Post modlimy się specjalną modlitwą do Matki Bożej Kapłanów za jednego, wylosowanego duszpasterza. Karteczkę z imieniem i nazwiskiem księdza oraz modlitwą do codziennego odmawiania można wylosować od osoby, która stoi przy drzwiach wejściowych do kościoła. Wszystkich parafian gorąco zachęcamy, aby w ramach postanowienia wielkopostnego włączyć się w to dzieło duchowej pomocy naszym kapłanom.
   Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich chórzystów oraz tych, którzy chcieliby śpiewać w naszym chórze parafialnym - na próby w każdą niedzielę o godz. 19.00. Potrzebujemy zwłaszcza głosów męskich, ale również zachęcamy wszystkie śpiewające panie do włączenia się do zespołu. Mówi się, że kto śpiewa dwa razy się modli.
   Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej do godz. 19.30. W tym czasie można również skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę i skorzystajmy z czasu łaski.
   Przy wyjściu z kościoła, podobnie jak w latach ubiegłych, dostępna jest ZDRAPKA WIELKOPOSTNA. Jest to forma aktywnego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Bardzo prosimy aby brać jedną zdrapkę na rodzinę.
   Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, Gość Niedzielny polecamy również Gość Extra poświęcony Wielkiemu Postowi, w Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do lektury.  
   W tym tygodniu odeszła do wieczności Śp. Urszula Wołasz, polećmy ją Bożemu miłosierdziu.