Ogłoszenia Parafialne
III Niedziela Adewentu 15 grudnia 2019 r.     Przy wyjściu z kościoła u ministrantów są do nabycia poświęcone opłatki, świece „Caritas” - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz sianko na stół wigilijny. W Adwencie zapraszamy wszystkich na...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adewentu

15 grudnia 2019 r.

    Przy wyjściu z kościoła u ministrantów są do nabycia poświęcone opłatki, świece „Caritas” - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz sianko na stół wigilijny. W Adwencie zapraszamy wszystkich na Roraty.
   Rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe (od 15 do 17 grudnia), które wygłosi Ojciec Wojciech Kuzioła – Paulista z Ursusa. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach parafialnych. Serdecznie na zapraszamy spotkania rekolekcyjne. Zachęcamy również by w czasie rekolekcji skorzystać z Sakramentu Pokuty i nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
   W dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 13 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.
   Jeszcze tylko do środy w kościele jest wystawiony specjalny kosz na produkty – przeznaczone na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Przygotowane paczki świąteczne młodzież będzie roznosiła w sobotę 21grudnia od godz. 9.00. Serdecznie prosimy młodzież i tych którzy mogą pomóc przy roznoszeniu i rozwożeniu paczek. Zapraszamy.
   Również w sobotę 21 grudnia w godzinach 9 - 11 będziemy odwiedzać chorych, którzy chcieliby pojednać się z Bogiem i przystąpić do Komunii Św. na Święta. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do najbliższej środy.
   Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę w związku z tacą inwestycyjną.
   Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 roku zmienia się układ Mszy Św. w naszym kościele. Wszystkie zmiany można znaleźć w folderze znajdującym się przy wyjściu z kościoła, który można zabrać do domu.
   Zapraszamy mężczyzn na cykl spotkań „Wokół św. Józefa”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 grudnia. Zapraszamy na mszę św. o 19.00, po niej modlitwa do św. Józefa i konferencja pt. „Św. Józef cichy opiekun Maryi i Jezusa”; na zakończenie spotkania odmówimy dziesiątek różańca.
   Za tydzień przed kościołem będzie można nabyć ozdoby świąteczne i stroiki przygotowane jak w ubiegłym roku przez panią, która zajmuje się również dekoracją kościoła.
   Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu przyjęli kapłana z wizyta duszpasterską. Dziękujemy za możliwość spotkania, wspólną modlitwę, a także za złożone ofiary. Dalszy ciąg Wizyty po Nowym Roku.
   6 stycznia już od kilku lat jest organizowany ogólno-pruszkowski Orszak 3 Króli. Do tego Orszaku zaproszeni są wszyscy.  W szczególny sposób zachęcamy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z rodzicami. Orszak rozpocznie się o godz.  12.00 w Parku Potulickich od strony ulicy Lipowej i przejdzie do Parku Sokoła gdzie będzie uroczyste zakończenie. BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł pt: „Precedensowy wyrok”, w Niedzieli polecamy ciekawą rozmowę pt: „Co z tym celibatem?”, w tygodniku Idziemy polecamy do przeczytania artykuł pt: „Zanim powiesz TAK”. Jest dziś najnowszy grudniowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
   W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Eugeniusz Syperek - polećmy go Bożemu miłosierdziu.

Postaw Boga na pierwszym miejscu