Ogłoszenia Parafialne
III Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r.    Przy wyjściu z kościoła u ministrantów są do nabycia poświęcone opłatki, świece „Caritas” - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz sianko na stół wigilijny.    Podczas Adwentu zapraszamy na...

wiecej

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018 r.

   Przy wyjściu z kościoła u ministrantów są do nabycia poświęcone opłatki, świece „Caritas” - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz sianko na stół wigilijny.
   Podczas Adwentu zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 6.50.
   Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Witamy serdecznie ks. Rafała Kwiatkowskiego z Łodzi, który będzie nam przewodniczył w tych rekolekcjach. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. Spowiedź każdego dnia podczas Mszy św. rano i po południu od godz. 16.30 w kościele dolnym. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach przed kościołem i jest dostępny na stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby nie odkładać Sakramentu Pokuty na ostatnią chwile. Serdecznie zapraszamy.
   Przypominamy i informujemy, że od nowego roku w dni powszednie nie będzie już Mszy św. o godz. 7.30, oraz że w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i w Nowy Rok podobnie jak w ubiegłych latach - nie ma Mszy o godz. 7.00.
   W kaplicy Św. Józefą jeszcze dziś można podziwiać szopki wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2.
   Jeszcze tylko do środy w kościele jest wystawiony specjalny kosz na produkty – przeznaczone na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Przygotowane paczki świąteczne młodzież będzie roznosiła w sobotę 22 grudnia od godz. 9.00. Serdecznie prosimy młodzież i tych którzy mogą pomóc przy roznoszeniu i rozwożeniu paczek. Zapraszamy.
   W sobotę 22 grudnia w godzinach 9 - 11 będziemy odwiedzać chorych, którzy chcieliby pojednać się z Bogiem i przystąpić do Komunii Św. na Święta. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do najbliższej środy.
   Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę w ubiegłym tygodniu w związku z tacą inwestycyjną.
   Dziś przed kościołem będzie można nabyć ozdoby świąteczne i stroiki.
    6 stycznia już od kilku trzech lat jest organizowany ogólno-pruszkowski Orszak 3 Króli. Do tego Orszaku zaproszeni są wszyscy.   W szczególny sposób zachęcamy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i Nr 8 z rodzicami. Orszak rozpocznie się o godz.  12.00 w Parku Potulickich od strony ulicy Lipowej i przejdzie do Parku Sokoła gdzie będzie uroczyste zakończenie. BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!
   Parafia MB N. Pomocy w maju 2019 r. organizuje wyjazd do Medjugorie i Sanktuariów Chorwacji. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem i w zakrystii.
   Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu przyjęli kapłana z wizyta duszpasterską. Dziękujemy za możliwość spotkania, wspólną modlitwę, a także za złożone ofiary.
    Dalszy ciąg Wizyty po Nowym Roku
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym jako bezpłatny dodatek płata z kolędami w wersji instrumentalnej na gitarę klasyczną; w Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Adwent i co dalej?”; w tygodniku Idziemy między innymi zachęcamy, aby przeczytać artykuł pt: „Strażnik życia”; Jest również najnowszy grudniowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a także ostatni numer naszej parafialnej gazetki Winnica Pańska, Zachęcamy do lektury.
   W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Albin Barszcz - polećmy go Bożemu miłosierdziu.