Ogłoszenia Parafialne
XXI Niedziela zwykła 25 sierpnia 2019 r.     W sobotę 31 sierpnia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy we wrześniu zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.    Dziś na Mszy...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela zwykła

25 sierpnia 2019 r.

   W sobotę 31 sierpnia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy we wrześniu zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   Dziś na Mszy Św. o godz. 11.30 będzie pożegnanie i podziękowanie za 4 - letnią pracę w naszej parafii Księdzu Krystianowi, który przechodzi do parafii Św. Marii Magdaleny w Warszawie. Bardzo serdecznie zapraszamy.
   „Kuźnia Serca” zaprasza na dyskotekę kończąca wakacje w sobotę 31 sierpnia o godz. 20.00 w Sali Jana Pawła II. Można przynieść coś na wspólny stół.
   Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa zapraszają na obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Powiecie Pruszkowskim. Uroczystości odbędą się w niedzielę, 1 września i rozpoczną się Mszą świętą o godz. 13:00 w naszej parafii. W trakcie obchodów przewidziana jest obecność pocztów sztandarowych, które stanowią widoczny wyraz lokalnego patriotyzmu i służą wzmocnieniu poczucia przynależności społeczności powiatu do wspólnoty narodu polskiego. Po nabożeństwie nastąpi symboliczne złożenie wiązanek kwiatów – zarówno na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Cmentarnej, jak i na cmentarzu na terenie Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia przy ul. Partyzantów. Uczcijmy wspólnie pamięć o Bohaterach narodowych.
   Dlatego w niedzielę 1 września (pierwsza niedziela miesiąca) wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa Różańcowa, odbędzie się godz. 17.00.
   W poniedziałek 2 września, wyjątkowo o godz. 7.30 – będzie Msza św. na rozpoczęcie Roku Szklono Katechetycznego w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i wychowawców. Bardzo serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy, aby nowy okres pracy rozpoczynać z Bożym błogosławieństwem.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł pt: „Z konfesjonałów do więzień”; w Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Najważniejsi są uczniowie”; w tygodniku Idziemy polecamy do przeczytania pt: „Wilno Świętej Faustyny”. Jest także nasza parafialna gazetka Winnica Pańska. Zachęcamy do lektury.
   W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Danuta Bogdan, Włodzimierz Biedrzycki i Zuzanna Cieniuszek - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Postaw Boga na pierwszym miejscu