Ogłoszenia Parafialne
V Niedziela Wielkiego Postu 18 marca 2018 r.     Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i dla dzieci. Serdecznie witamy O. Piotra i Księdza Jarosława, którzy będą prowadzić rekolekcje. Program Rekolekcji jest wywieszony w gablotach oraz jest...

wiecej

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: (022) 728-19-92
tel. i fax proboszcz: (022) 728-44-93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018 r.

    Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i dla dzieci. Serdecznie witamy O. Piotra i Księdza Jarosława, którzy będą prowadzić rekolekcje. Program Rekolekcji jest wywieszony w gablotach oraz jest dostępny na naszej stronie internetowej.
    Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17.15.
   W najbliższy piątek 23 marca będzie tylko jedna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 18.00. Droga Krzyżowa przejdzie ulicami naszego Osiedla. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przyniesienie świec na Drogę Krzyżową.
   Jutro 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona naszej Parafii.  Jest to nasz Odpust parafialny. Msza św. o godz. 10.00 i 18.00 w intencji Parafian. Po Mszy św. nabożeństwo do Św. Józefa. Zachęcamy gorąco do udziału w Uroczystościach odpustowych.
   Z racji przeżywanego roku Św. Józefa, w Uroczystość odpustową – na Mszy św. o godz. 18.00 zostanie poświęcona Ikona Świętego Józefa, która rozpocznie peregrynację w rodzinach naszej parafii. Chętne rodziny, które chciałyby gościć Ikonę w swoim domu prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub w niedzielę do zakrystii. Zapraszamy i zachęcamy.
   W przyszła niedzielę – Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu, na początku każdej Mszy św. uroczyste poświęcenie palm. Zachęcamy, aby palmy nabywać u ministrantów przed wejściem do kościoła. Również na tydzień do puszki przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego - Bóg zapłać.
   W najbliższą sobotę 24 marca o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w Święta i w kwietniu zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Przyjmujemy już zgłoszenia dzieci do Chrztu w Wielkanoc. Sakramentu Chrztu udzielać będziemy w 1 i 2 dzień Świąt na Mszy św. o godz. 13.00.
   Również w sobotę 24 marca w godzinach 9.00 - 12.00 pragniemy odwiedzić osoby chore w związku ze zbliżającymi się Świętami. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do środy 21 marca.
   Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji tacy inwestycyjnej.
   W dniach 13-14 kwietnia (piątek i sobota), organizowana jest w naszej parafii dwudniowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanym i do kopalni soli w Bochni. Zapisy w kancelarii parafialnej, a szczegółowe informację w gablotach przed kościołem lub u ks. Krystiana.
   Spotkanie dla rodziców dzieci I – Komunijnych w najbliższy czwartek 22 marca o godz. 19.00. Obecność jest obowiązkowa.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy bardzo interesujący artykuł: „Msza św. Ojca Pio”; w Niedzieli polecamy przeczytać ciekawą rozmowę z Wojciechem Cejrowskim pt: „Bóg stworzył nas wolnymi”; w tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt: „Marzec’68 i Prymas Wyszyński”. Jest także marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci. Zachęcamy do lektury. U ministrantów można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży poznaczony jest na pomoc biednym, chorym i potrzebującym.
    W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Leokadia Ryszkowska i Krystyna Sieradzka - polećmy je Bożemu miłosierdziu.