Parafia pw. Św. Józefa
Ogłoszenia Parafialne
VII Niedziela Wielkanocna- Uroczystość Wniebowstąpienia 16 maja 2021 r.    Przypominamy, że do końca sierpnia - wieczorne Msze Św. są odprawiane:  w dni powszednie o godz. 19.00, w niedziele o godz. 19.30.    W maju zapraszamy na Nabożeństwa...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Wielkanocna- Uroczystość Wniebowstąpienia

16 maja 2021 r.

   Przypominamy, że do końca sierpnia - wieczorne Msze Św. są odprawiane:  w dni powszednie o godz. 19.00, w niedziele o godz. 19.30.

   W maju zapraszamy na Nabożeństwa Majowe odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 19.00.  Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko w nabożeństwie, ale również Mszy św.

   W poniedziałek 24 maja na Mszy św. o godz. 18.00 - grupa młodzieży z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Tego dnia Msza św. zbiorowa do Św. Józefa, wraz z Nabożeństwem Majowym będzie odprawiona wyjątkowo w kościele dolnym o godz. 19.00.

   W sobotę 22 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Mszę świętą i adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00.

   W sobotę 29 maja o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w czerwcu zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.

   Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy do przeczytania artykuł pt: „Góra z widokiem na wieczność”,  w Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Sakrament to nie zwyczaj”, w tygodniku Idziemy polecamy ciekawy artykuł O. Jacka Salija pt: „Czy Ewangelia dopuszcza rozwody?”. Jest dziś również najnowszy dwumiesięcznik dla dzieci Tęcza. Zachęcamy do lektury.

   W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Śp. Zofia Sobczak i Jadwiga Słobodzin – polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

                                                      

O specjalnych rekolekcjach na jesieni w parafii

     W maju 2019 roku do papieża Franciszka dotarł list z propozycją, aby rozważył ogłoszenie w Kościele Roku św. Józefa. Ojciec święty spełnił tę prośbę. A my mamy aktualnie rok św. Józefa! Kim jest autor listu? Może najpierw, kim był”?!?

    „Kiedyś Donald H. Calloway był uzależnionym od narkotyków dilerem związanym z mafią. Ale pewnego razu wpadła mu w ręce książka o objawieniach maryjnych. I tak się zaczęło jego radykalne nawrócenie."?

   „Obecnie ksiądz Donald H. Calloway ze zgromadzenia Marianów jest gorącym czcicielem św. Józefa. I to on napisał 33-dniowy program zawierzenia się Opiekunowi Zbawiciela.”

    Duchowy program autorstwa nawróconego księdza swoją formą nawiązuje do słynnego aktu ofiarowania się Jezusowi przez Maryję według św. Ludwika Marii Grignon de Montfort.

    Korzystając z pomocy książki tego nawróconego kapłana, chcielibyśmy pogłębić wiedzę i postać naszego patrona św. Józefa. Dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w 33-dniowych rekolekcjach, które odbędą się na jesieni.  Do tych rekolekcji trzeba się przygotować, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie 19 maja po Mszy wieczornej, tam poznamy więcej szczegółów tego wydarzenia. Duchowym opiekunem czasu przygotowania i rekolekcji będzie ks. Marcin.