Parafia pw. Św. Józefa
Ogłoszenia Parafialne
24 września 2023 r.XXV Niedziela zwykła     W dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.   Przypominamy wszystkim, którzy mają zarezerwowany termin Mszy Św., że...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

24 września 2023 r.

XXV Niedziela zwykła

    W dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
   Przypominamy wszystkim, którzy mają zarezerwowany termin Mszy Św., że intencję podajemy na miesiąc przed terminem.
   W sobotę 30 września o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w październiku  zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   Również w sobotę 30 września po Mszy Św. wieczornej zespól De Glor zaprasza na adorację i uwielbienie. Będzie to szczególny czas spotkania z Jezusem. Po adoracji będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
   W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik i Nabożeństwa Różańcowe. Będą one odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele górnym, a w niedzielę o godz. 17.00.
   Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 17.00. O godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 modlitwa uwielbienia z Koronką i Litanią do Krwi Chrystusa, a o 17.00 wspólny Różaniec. Zapraszamy. Intencja różańcowa na miesiąc październik: „O szczególną opiekę Matki Bożej w naszych rodzinach, Ojczyźnie i całym świecie”.
   W dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach Św., odbywa się kwesta na rzecz Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża, które prowadzi schronisko dla mężczyzn, a także pomoc dla bezdomnych.
   Schola Józefowe Wiórki zaprasza chętne dzieci na warsztaty muzyczno-integracyjne "Muzyczna podróż  - razem przez świat" w sobotę 7 października w godz. 10 -13.30 w sali Św. Faustyny. W programie zabawy z muzyką z wykorzystaniem różnych instrumentów, zabawy integracyjne z elementami sportowymi oraz poczęstunek.
Zapraszamy.
   Schola Młodzieżowa poszukuje do swojego zespołu gitarzysty lub gitarzystki. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się po więcej informacji do księdza Adama.
    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy  do przeczytania artykuł o największej w historii Maroka katastrofie  pt:  „Kiedy trzęsie się ziemia”, w Niedzieli warto przeczytać artykuły pt: „Misja specjalna Ojca Pio” oraz, „Skuteczny święty”, jest także kwartalnik Niedziela Magazyn, nie ma i prawdopodobnie już nie będzie tygodnika  Idziemy. Jest również po raz ostatni wrześniowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
   W minionym tygodniu odeszli do wieczności Śp. Marianna Pietrzak i Ryszard Nowakowski - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.