Parafia pw. Św. Józefa
Ogłoszenia Parafialne
III Niedziela zwykła  23 stycznia 2022 r.    W sobotę 29 stycznia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w lutym zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.    Do 25...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela zwykła 

23 stycznia 2022 r.

   W sobotę 29 stycznia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w lutym zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   Do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych modlitwach  o tej jakże ważnej intencji.
   Pan Prezydent Paweł Makuch zachęca do pozyskiwania dofinansowania do wymiany pieców, szczególnie węglowych, które negatywnie wpływają na środowiska. Wnioski można składać do 31 marca w kancelarii Urzędu Miasta Pruszkowa przy ul Kraszewskiego 14/16. Więcej informacji na stronie internetowej miasta Pruszkowa.
   Zakończyliśmy   Wizytę Duszpasterską, która przewidziana była na ten rok. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przez cały czas trwania wizyty przyjmowali kapłana w swoich domach. Dziękujemy za Waszą obecność, wspólną modlitwę, jak również za złożone ofiary na potrzeby parafii.
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł pt. „Złupić piratów” o bezpieczeństwie na drogach i nowych mandatach, w Niedzieli można przeczytać artykuł pt: „Kiedy szczepionka na raka?”, w tygodniku Idziemy warto przeczytać bardzo interesujący artykuł pt: „Dlaczego młodzi odchodzą?”. Jest dziś również nowy Mały Gość Niedzielny i najnowszy dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci.
   Przy wyjściu z kościoła można już dziś nabyć gromnicę na 2 lutego.
   W minionym tygodniu odeszli do wieczności Śp. Baryslav Dolia, Wojciech Russyan, Jadwiga Olobry, Józef Foryszewski, Piotr Karpik, Maria Makowska, Hanna Gałęcka-Petsch – polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

 

II Niedziela zwykła 

16 stycznia 2022 r.

   Dziś gościmy w naszej parafii przedstawiciela III zakonu paulistów, który zaproponuje nam podobnie jak w ubiegłych latach Ewangelie na każdy dzień - na rok 2022. (kilka słów po ogłoszeniach)
    Również dziś można honorowo oddać krew. W godz. 9-13 będzie przy kościele stał krwiobus. Zachęcamy wszystkich zdrowych  parafian do honorowego oddawania krwi.
   W sobotę 29 stycznia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w lutym zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   Dziękujemy za ofiary składane w ubiegłą niedzielę w związku z tacą inwestycyjną, oraz wszelkie inne ofiary na potrzeby naszego kościoła.
   Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będziemy obchodzili w dniach 18 – 25 stycznia 2022 roku pod hasłem Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon.
   W niedzielę, 23 stycznia br., przypada 9 rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Tego dni również jest Niedziela Słowa Bożego.
   Kontynuujemy  Wizytę Duszpasterską. Jest to wizyta tylko dla chętnych, którzy zgłoszą gotowość przyjęcia kapłana. Zgłoszenia przyjmujemy przynajmniej na trzy dni przed planowaną w danym bloku wizytą – oczywiście w wyznaczonym terminie.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy w ostatnim  tygodniu przyjmowali kapłana w swoich domach. Dziękujemy za Waszą obecność, wspólną modlitwę, jak również przekazane  piękne życzenia oraz złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu pragniemy odwiedzać mieszkańców:

17.01 - poniedziałek - ul. Helenowska 12, 14, 16
18.01 - wtorek - ul. Staszica 1D, 1E i ul. Przyszłości 1
19.01 - środa - dodatki
20.01 - czwartek - dodatki
21.01 - piątek – dodatki

   Dodatki można zgłaszać dziś i jutro (zakrystia i kancelaria)
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł pt. „Klucz do historii zbawienia” oraz kolejna płyta CD z cyklu Biblia Audio, w Niedzieli można przeczytać artykuł pt: „Prawo na cmentarzach” – o nowych przepisach dotyczących cmentarzy, w tygodniku Idziemy warto przeczytać bardzo interesującą rozmowę z ks. Piotrem Waleńdzikiem pt: „Ile kosztuje parafia?”.
   W minionym tygodniu odeszli do wieczności Śp. Maria Matecka, Anna Sieradzka, Ryszard Cieślak, Krystyna Sobczak, Eufemia Olczak, Zofia Lasota, Barbara Mazur – polećmy ich Bożemu miłosierdziu.