Ogłoszenia Parafialne
     Od 30 maja zniesione są limity osób między innymi w kościołach. Obowiązuje zasada zachowania dystansu dwumetrowego.    Ponieważ przy zniesionych ograniczeniach, trudno będzie w naszym kościele zachować dwumetrowy dystans, pozostaje OBOWIĄZEK...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

    Od 30 maja zniesione są limity osób między innymi w kościołach. Obowiązuje zasada zachowania dystansu dwumetrowego.

   Ponieważ przy zniesionych ograniczeniach, trudno będzie w naszym kościele zachować dwumetrowy dystans, pozostaje OBOWIĄZEK noszenia maseczek. BARDZO O TO PROSIMY !!!

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020 r.

   Zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo majowe, o godz. 19.00.
    Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz odwołuje dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych (na przykład pozostające w kwarantannie) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi, co w niektórych przypadkach uniemożliwia im udział w niedzielnej Eucharystii. Nowe przepisy dotyczące sprawowania kultu w czasie pandemii pozwalają na zorganizowanie procesji Bożego Ciała, chociaż w zredukowanej formie – zorganizowanej w kościołach lub terenie przy kościelnym. „Choć restrykcje łagodnieją - mówi Ksiądz Kardynał - groźna epidemia trwa nadal. Bardzo proszę o odpowiedzialne zachowania zwłaszcza w zgromadzeniach liturgicznych, o zachowywanie higieny i wszystkich obowiązujących zasad w miejscach kultu….”.
   Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o 19.00. Serdecznie zapraszamy.
   Osoby, które mają zarezerwowany termin Mszy Św. prosimy aby intencję Mszy podawały na miesiąc przed terminem.
   Poszukujemy katechetów od nowego roku szkolnego - do Szkoły Podstawowej.
   W dniu dzisiejszym kończy się okres wielkanocny. Przypominamy, że czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej kończy się za tydzień w niedzielę Trójcy Świętej.
   5 czerwca pierwszy piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8 i 19. Spowiedź rano od 7 do 8 i po południu od 17.30.
   6 czerwca pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
   Za tydzień 7 czerwca pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 19.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 18.30 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę Różańcową.
    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi bardzo ciekawy artykuł na temat ostatniej książki zmarłego ks. Piotra Pawlukiewicza pt: „Tę książkę napisał swoim życiem”, w Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Świat już nie będzie taki sam”,  w tygodniku Idziemy polecamy do przeczytania ciekawy artykuł pt: „Rodzina sama w domu”. Jest również czerwcowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do lektury.
   W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Stanisław Łukaszewski i Helena Aszuryn - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.