Ogłoszenia Parafialne
Niedziela - Uroczystość Trojcy Św. 16 czerwca 2019 r.      W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Od niedzieli 23 czerwca w niedzielę nabożeństwo będzie o godz. 19.00, a w dniu...

wiecej

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

Niedziela - Uroczystość Trojcy Św.

16 czerwca 2019 r.

    W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Od niedzieli 23 czerwca w niedzielę nabożeństwo będzie o godz. 19.00, a w dniu powszednie o godz. 18.30.
   Gościmy w naszej parafii O. Tomasza Mika – dominikanina, który pochodzi z naszej wspólnoty, a pracuje na Białorusi. Na wszystkich Mszach św. będzie głosił Słowo Boże mówiąc także o swojej pracy.
   W najbliższy czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy trasą jak każdego roku. Jak co roku bardzo serdecznie prosimy o dekorację trasy procesji. Prosimy również o przynoszenie wysuszonych płatów kwiatów, które dzieci będą sypały w czasie procesji. Kwiatki można składać do specjalnie przygotowanego kartonu w kościele dolnym.  Gorąco prosimy, aby w miarę możliwości nie parkować samochodów przy ul. Helenowskiej podczas procesji.    Mszę Św. o godz. 11.30 w Uroczystość Bożego Ciała odprawi Ks. Artur Kaczyński – który odbywał praktykę diakońską w naszej parafii. Po zakończonej procesji Ksiądz neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

    Dziewczynki do sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała będą miały próbę jutro 17 maja o godz. 19.00. Zapraszamy i zachęcamy wszystkie dzieci. Na Procesję zapraszamy także dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych.                               

   Przypominamy osobom, które mają zarezerwowany termin Mszy św., że intencję podajemy na miesiąc przed terminem. (…)
   Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza doi udziału w IV Edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 24 czerwca można zgłaszać projekty do budżetu na rok 2020. Szczegółowe informacje na stronie internetowej miasta Pruszkowa.
   W środę 19 czerwca zakończenie roku szklonego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00.
Przypominamy, że od niedzieli 23 czerwca do końca sierpnia w niedziele i w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
    Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę w związku z tacą inwestycyjną.
   Ruch Rodzin Nazaretańskich informuje o rekolekcjach, które odbędą się w terminie 29 czerwca do 7 lipca br. w Czarnej Górze i Jurgowie koło Bukowiny Tatrzańskiej. Więcej informacji w gablotach przed kościołem.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy bardzo dobry artykuł pt: „Bóg nie jest księgowym”; w Niedzieli polecamy przeczytać ciekawy artykuł pt: „Dzieją się cuda” - o cudach za wstawiennictwem Św. Szarbela z Libanu; w tygodniku Idziemy polecamy przeczytać bardzo ciekawy wywiad pt: „Pusta ściana” – o tym co stanie się z Europą, jeśli odrzuci chrześcijaństwo. Jest także dziś po raz pierwszy wakacyjny Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a w nim jako dodatek opaska silikonowa z napisem „Niebo tak”.  Zachęcamy do lektury.